Günlüklü Koyu | portvilleholiday.com
Göcek'e Yakın Yerler

Günlüklü Koyu

Günlüklü Koyu, Fethiye’de, Göcek-Fethiye karayolu üzerinde yer alıyor. Fethiye merkezine 17 km uzaklıkta bulunan Günlüklü Koyu, Göcek kasabasına ise sadece 10 km uzaklıkta yer alıyor. Bu nefis koy, orman, deniz, doğa ve yeşili sevenler için görülmesi gereken yerlerin başında geliyor.

Günlüklü Koyu, güneş ışığı geçirmeyen günlük ağaçlarının içinde yemyeşil bir doğa harikasıdır. Ağaçlar arasında bu yemyeşil koy, piknik yapıp, hamaklarda uzanıp güneşin keyfinin çıkarılabileceği bir yer. Sakin kristal berraklığında denizi, hafif çakıllı ince kuma sahip plajıyla Fethiye Günlüklü Koyu, sakin ve kalabalık olmayan atmosferi ile huzur ve sükûnet içerisinde bir hafta sonu geçirmek için birebir. Yaz aylarında tekne turları ve günübirlikçilerin koyu doldurduğunu atlamamak gerekiyor.

Adını çok ender bulunan günlük ağaçlarından alıyor. Günlük ağaçları (Sığla) ilaç ve parfüm yapımında kullanılıyor. Özellikle gündoğumu ve günbatımında koyu sarmalayan nefis koku bu ağaçlardan geliyor.

Sığ yapıya sahip denizi, iyi yüzme bilmeyenler için de elverişli. Günlük ağacı ormanında bir de kamp alanı bulunuyor. Çadır veya karavan turizmi için de enfes bir yer. Kamp yapanlar için su, elektrik gibi temel ihtiyaçları sunuluyor.

Türü dünyada az bulunan Günlük Ormanlarıyla Günlüklü Koyunda birkaç gün geçirebilir, Akdeniz’in suyunda doyasıya serinleyip bolca güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Bunun yanından çevrede bir gezintiye çıkıp yeni yerler de keşfedebilirsiniz.