Çalış Plajı | portvilleholiday.com
Göcek'e Yakın Yerler

Çalış Plajı

Çalış plajı Fethiye şehir merkezine 4-5 km uzaklıkta ve yol kıyısında 5km uzunluğunda dar bir kumsaldır. Çalış plajı iri kumlu ve ince çakıllı bir yapıya sahip. Adaların koruyamadığı bazı kesimler açık denizden gelen dalgaların plaja kadar ulaşmasını sağlıyor buda Çalış plajını sörf için çok uygun bir yer haline getiriyor.

Plajda çok sayıda bar ve restoran bulunuyor ama öyle bir yer var ki otantik bir atmosfer. Yörük çadırı olarak bilinen bu alaturka mekân kıl çadırlardan yapılmış içerisinde yöresel canlı müziğin yapıldığı bir mekân. Yerde minderler üzerinde Fethiye ve çevre yörelerin oyun havalarını oynamak, çoban kavurmayı yerinde tatmak isteyebilirsiniz.

Çalış plajında ve bölgesinde onlarca otel ve pansiyon hizmet veriyor. Hemen her keseye uygun mutlaka bir otel vardır. Çalış ’da gece hayatı oldukça güzel yerlerde. Tarzına uygun bar, disko, kulüp bulmak mümkün.

Çalış plajının bir ucundan diğer ucuna kadar parke taşlarla düzenlenmiş sahilinde yürüyüş özellikle akşam saatlerinde müthiş keyifli oluyor. Çalış plajının adını dünyaya duyuran en önemli faktörlerden birisi gün batımı, karşısında bulunan adalar üzerinde tüm kızıllığı ile batan güneş seyrine doyum olmayan muhteşem bir manzara sunuyor.