Göcek


Göcek

Muğla ili Fethiye ilçesine bağlı, Fethiye’nin batısında Dalaman’a ve uluslararası havaalanına 18km mesafede bulunan Mavi Yolculuk’un çıkış ve bitiş noktası olarak yoğun bir yat trafiğine sahiptir, kapalı körfezi, yemyeşil çam ormanları ile saklı bir cennet kabul edilen,sayısız koyları ve adaları ile deniz tutkunlarının vazgeçilmez limanı haline gelmiştir.

Göcek özellikle yat turizminin ağırlıklı olduğu bir bölge olmasından dolayı, marinacılık sektöründe oldukça gelişmiştir ve dünya standartlarında altı adet marinaya sahiptir. Aynı zamanda beş yıldızlı uluslararası otel zincirlerinin tercih ettiği bir belde haline gelmiştir.

Beldenin en önemli özelliği son derece korunaklı ve geniş bir körfez içerisinde yer alan ada ve koyları bünyesinde barındırmasıdır. Bunların doğal sonucu olarak gelişmiş bir yat gezimi gizli gücüne sahiptir.

Kristal berraklığındaki denizi ile ünlü ve en güzel plajları İnlice Plajı, Göcek Adası Plajı ve Küçük Kargı Plajı'dır. Bu halka açık plajların yanı sıra Göcek otellerinin özel plajlarına da paralı girişler yapılabiliyor.

Göcek Adaları

Çok sayıda adaların ve birbirinden güzel koyların bulunduğu Göcek'te olmazsa olmazların biri de 12 Ada turlarıdır. Bu mavi yolculuk turuna katılabilmeniz için her gün belli saatlerde günlük tekne turları düzenlenmektedir. Yolculuğun ortalama 9 saat sürdüğü bu günlük gezi teknelerinin uğradığı çoğu koyda yüzme molası verilmektedir. 12 Ada turlarına günlük tekne turlarıyla katılmak dışında; gulet, yelkenli, katamaran, motor yat gibi zevkinize uygun bir tekneyi yacht charter, yachting diye tabir edilen yat kiralama firmalarından temin edebilirsiniz.

Arymasa, Lissae, Krya, Kalimache gibi antik kalıntıları, Göcek'te gezilecek yerlerin başında gelir.

  • göcek sahil
  • göcek sahil
  • göcek sahil
  • göcek sahil