Yelken | portvilleholiday.com
Yelken

Göcek'in Tadı, Köpüklü Dalgalarda Yelken Keyfiyle Çıkar

Göcek Koyu ve Adalar Bölgesi, 19 yüzyıllardan bu yanan yelken ve yelken sporlarına mesken oluşturuyor. Karadan ulaşımı olmayan ve bozulmamış doğasıyla çok özel alanlar sunan Göcek, yelkenli tekneler ile etkinlikler sunuyor.
Mavinin her tonunu ve benzeri olmayan eşsiz coğrafyasını doyasıya yaşamak için yelken aktivitelerine katılmalısınız. Global misafirleriyle yelkenli yat ve yelken sporcularına şahanelikler sunan Göcek, adalarla çevrili koylarıyla dingin bir tatil sunuyor.
Deniz altı yapısıyla da tekne turizmine olanaklar sunan Göcek koyları, demir atılmaya uygun derinlikler sunar. Çevre Koruma Politikası 2013 çalışmalarında, Göcek'e 97 tane tonoz şamandırası yerleştirilmiştir.

Göcek Bölgesinde Yelken Keyfi

Muazzam denizi, iklim ve coğrafyası korunarak turizm faaliyetleri verilen Göcek, yaklaşık 950 yat konaklama kapasitesine sahiptir. Deniz dibine bırakılan şamandıralar, demir atan teknelerin deniz yapısına zarar vermemesi içindir.
Göcek bölgesinin her alanı, farklı bir etkinliğe özel doğa sunar. Adalar bölgesinde yelkenli tekneler için özel bir güvenlik sağlanır. Bahar aylarında esen rüzgarlar, yaz aylarında öğleden sonra uyanır. Rüzgar uyandığında deniz uyur ve Göcek'in olağan üstü doğa dengesi, muhteşem güzelliği ortaya çıkar. Gün batımında dinginleşen ve büyüleyici ihtişama bürünen deniz, gece saatlerinde kıyıdan denize doğru meltem esintisiyle süslenir. Dalgasız ve dingin denizi, rüzgar eşliğinde tekne keyfi yaşatır.
Dalgalı sahilleriyle, yelken sörfünün tadını doyasıya yaşamanız içindir. Fethiye'de yamaç paraşütü ve yelken sporunun yapıldığı özel alanlara turlar düzenleyerek Göcek tatil konseptinizin, daha eğlenceli olmasını sağlıyoruz.

Portville Holliday Villas Yelken Etkinlikleri

Göcek, doğadan denize, gökyüzünden antik keşiflere dek muazzam fırsatlar sunuyor. M.Ö 3000 yıllarından kalan ve hala güzelliğinin büyük kısmını koruyan antik kentleriyle, kültür turlarını sunuyor. İşletmemizin profesyonelliği ile hazırlanan turlar, güler yüzlü çalışanlarımız ve uzman etkinlik personelleri ile tatil keyfinizi, konforunuzu yükseltiyor.
Yelken sporunu profesyonel olarak yapan ve eğitimini veren lisanslı kuruluşlar ile Göcek ve Fethiye'nin özel sularında rüzgar keyfi yaşayabilirsiniz. Türkiye Yelken Federasyonu tarafından tescil edilen olimpik yelken çeşitleri arasında ; Laser, 470, Finn, Europe, Mistral yelkenleri bulunuyor. Olimpik olmayan kategorideyse; Optimist, 420, Pirat, Dragon, Yat ve Radyo Kontrollü Yat seçenekleri yer alıyor. Göcek'te tüm bu yelkenli çeşitlerini görmeniz mümkündür.
Göcek tekne, yelkenli, yat ve Göcek yelken kiralama firmalarıyla tekne yelken keyfini sınırsızca yaşayabilirsiniz. Portville Holliday Villas etkinlik turlarında ise yelkenli teknelerimizle gün boyu Göcek'in en özel koylarında gezi olanağı sunuyoruz. Tekne turları ve dalış etkinlikleri, yat gezisiyle en güzel koylarda yüzme etkinlikleri yaşayabilirsiniz. Deniz, güneş, rüzgar ve özel hizmetlerle, Portville seçkinliklerini sunuyoruz.

Denize Nazır Portville Etkinlikleri

Villa kiralama seçenekleri, otel konforunda villa tatili ile Portville Holiday Villas hizmetlerini, uluslararası kalitede sunuyoruz. Konaklama seçeneklerimizde ekstra hizmetler ile Göcek'in tadını çıkarmanızı sağlıyoruz. Doğa ve denize aşinalığınızı artırmanız, şahane tabiatın tadını çıkarmanız için sunduğumuz etkinlikler arasında;

  • Tekne turları
  • Balıkçılık etkinlikleri
  • Yamaç paraşütü
  • Yelken
  • Safari turları
  • Antik kent turları
  • Sörf
  • Binicilik
  • Kaya Tırmanışı
  • Scuba ve serbest dalış

Aktiviteleri bulunuyor. Denizin üstünde, denizin altında, denizin kıyısında ve gökyüzü deniz mesafesinde muhteşem aktiviteler ile çok boyutlu tatil keyfi sunuyoruz. Yemyeşil ormanların ihtişamını, Göcek koyları ve adaların manzarasını en içten yaşamanızı, kaliteli hizmet anlayışımız ile doğanın tüm güzelliklerini yaşamanız için Portville faaliyetlerini sunuyoruz.
Dört farklı villa konsepti, denize sıfır ve havuzlu özel villa seçeneklerimiz ile Ege'nin en nitelikli tatil işletmesine bekliyoruz.