Antik Turlar | portvilleholiday.com
Antik Turlar

Zamanın Ötesinde Tatil Keyfi Portville Göcek'te Yaşanır

Göcek, insanlık tarihi kadar köklü tarihiyle, zengin mirasını sunuyor. Tarihsel dokusu, kültürel yapısı, şahane doğasıyla dünyanın en özel tatil beldelerinden biri olma özelliğine sahiptir. M.Ö 3000 yıllarına dayanan antik kentleri ile özellikle Likya döneminden çok özel kentler sunuyor. Tarihi kalıntılar, antik turlar, kentler ve mimari yapılarıyla tatil keyfinize özel anılar kazandırıyor.

Göcek antik Kentleri

Likya Medeniyeti' nin iki önemli kenti olan Telmesson (Fethiye) ve Kaunos (Dalyan) arasında önemli bir bölgededir. Likya yerleşiminin gözde merkezi Göcek, kaya mezarları, anıt mezar ve hamamlarıyla global üne sahiptir. Göcek tatili ile, antik kentleri gezebilir, zamanın ötesinde muhteşem bir tatil geçirebilirsiniz.
Tersane Adası'nın antik ve yakın dönem kalıntıları, Kapıdağ yarımadası üzerinde Krya, Lisai ve İydai antik kentleriyle Likyalıların özel mimarisini sunuyoruz. Adalar bölgesi, Göcek iç kesimleri, Dalaman ve Fethiye'nin tarihi dokusuyla benzersiz manzaraları gezebilirsiniz.

Portville Antik Turları

Tlos antik kentine Fethiye- Antalya karayolu 22. Km'sinde yer alır. Çatallar Köyü Yolu'nda mevki alan Tlos antik kenti, Saklıkent Kanyonu'na da 8 km mesafededir. Kanatlı at Pegasus süslemeleriyle Bellerephontes’e ait tapınak mezar, Tlos'un en önemli eserlerinden biridir. Lykia duvar kalıntıları, Roma dönemi surlarını sunuyor. Tlos Antik Kentin en iyi durumdaki yapısı, antik tiyatrodur.
Göcek otel konseptlerinde Portville antik turları ile Araxa ziyareti yapıyoruz. Araxa, Fethiye’ye 40 km. Uzaklıktadır. Mitolojik destanlara dayanan tarihsel özellikleriyle Xanthos Çayı' nın kaynak yerinde kurulmuş bir kenttir. Ören köyü sınırlarında olan antik kentte; sur kalıntıları, hamam kalıntıları ve Bizans döneminden antik su yolu kalmıştır.
Gemiler Adası antik yapıtları ve tarihi kalıntıları ile antik turlar rotası içindedir. Bizans döneminden bir kilise, şapel ve yerleşim yapılarının kalıntıları bulunuyor. St. Nicolas Adası olarak bilinen Gemiler Adası, yat turizmcilerinin önemli ziyaret noktalarından biridir.

Göcek Antik Kentler ve Antik Turlar

Hanlar ve hamamlarıyla özel yapılar sunan bölge, Fethiye'de bulunan han kalıntıları ile kültürel zenginlik sunuyor. Bölgede bulunan antik hanlar arasında;

  • Ilıca Hanı
  • İncir Hanı
  • Karatoprak Hanı
  • Paşa Hanı
  • Daydur Hanı
  • Naldöken Hanları

Göcek bölgesinde özellikle ziyaret edilen alanlardan biri Likya Kaya Mezarları' dır. Likya döneminden kalan M.Ö. 4. yüzyıl tarihi eserleri oldukça değerlidir. Doğal kayalara oyulmuş Likya mezarları, antik şehrin sembolü niteliğindedir.
Portville antik kent turları arasında Oenanda antik kenti bulunuyor. İncealiler Köyü mevkiinde yer alan Oenanda, Fethiye' ye 88 km mesafededir. Otelimizden bölgeye ulaşım kolaylıkla sağlanıyor. Bölgede bulunan 300 üzerinde yazılı tablet ve tarihi kalıntıları ile özel bölgelerden biridir.

Antik ve Yakın Dönem Tarihi Turları

Portville Holliday Villas etkinlik programlarında, Fethiye Kalesi'nin tüm güzelliğini görebilirsiniz. Fethiye' nin güneyinde yer alan kale, St. Jhon' un şövalyeleri için yapılmıştır. Kaya mezarı, antik sarnıç ve kale duvarlarında bulunan tarihi yazılarla görülmeye değer alanlardan biridir.
Antik turlar etkinliğinde Pınara antik kentini geziyoruz. Likya medeniyetinin en büyük şehirlerinden biri olan Pınara, Tanrıça Afrodit için yaptırılmıştır. Mimari özellikleri ve mitolojik tarihi ile yabancı turistlerinde uğrak noktalarından biridir. Tarihte ilk güzellik yarışmasının yapıldığı kent olarak bilinen Pınara, ''güvercin yuvası'' niteliğindeki antik mezarlarıyla bilinir.
Göcek villa kiralam konseptlerinde, ekstra hizmetler ve aktivitelerle, tatilinize keyif katıyoruz. Profesyonel hizmet anlayışı ve A sınıfı hizmet anlayışı ile antik turları güvenli araçlarımız ve profesyonel tur operatörlerimizle sağlıyoruz. Zaman yolculuğunu, zamanın ötesinde ve en muhteşem zamanlarla sunuyoruz.